Poruchy vidění kvůli léku Zoloft
Máte dotaz týkající se Vašeho zdraví, léků či kosmetiky? Zeptejte se nás zde.
Odpověď na Váš dotaz | leky-poradna.cz

Poruchy vidění kvůli léku Zoloft

dotaz

Dcera nosí kontaktní čočky na krátkozrakost. Dostala antidepresiva Zoloft a po třech týdnech užívání Zoloftu má najednou problémy s viděním - vidí přeostřeně, jakoby hrozně světlé a přesvětlené. Je možné, že tuto přecitlivělost na světlo způsobil Zoloft? Raději jsme jeho užívání ukončili. Do kdy případně by po ukončení užívání Zoloftu měly problémy zmizet.

9.6.2016, 9:01
odpověď lékárníka

Při užívání Zoloftu se vzácně mohou vyskytnout poruchy vidění, při studiích byl tento nežádoucí účinek hlášený zhruba u 1 pacienta z 1000 až z 10 000. Lék lze vysadit pouze po předchozí domluvě s lékařem a jeho vyloučení z organismu trvá zhruba 72 hodin, takže během 3-4 dní, maximálně do jednoho týdne, by se potíže měly zlepšit.