Léčba mykózy po antibiotikách
Máte dotaz týkající se Vašeho zdraví, léků či kosmetiky? Zeptejte se nás zde.
Odpověď na Váš dotaz | leky-poradna.cz

Léčba mykózy po antibiotikách

dotaz

Deset dní po dobrání ATB (chinolonová řada) se objevila asi vaginální mykoza (plíseň). Nevím to jistě, nemám výtok, jen úporné pálení. Nasadila jsem Gynocaps, nepomohl, nyní dobírám gynopevaril 3. den, zatím bez zlepšení. Prosím o radu jak dál postupovat.

7.11.2017, 18:35
odpověď lékárníka

Vaginální infekce jsou při užívání antibiotik a po jejich dobrání velice častým a nepříjemným vedlejším účinkem. Doporučím Vám buď zakoupit Canesten vaginální tabletu (případně i s krémem k potírání genitálu), která má jinou účinnou látku, než Gyno-Pevaryl nebo (a k této variantě se přikláním) navštívit co nejdříve lékaře, protože pokud se Vaše potíže projevují "pouze" pálením a po Gyno-Pevarylu, ani po tabletách Gyno-caps jste nezaznamenala ani malé zlepšení, nemusí se jednat o vaginální infekci, ale o zánět močové trubice či celých močových cest.