Máte dotaz týkající se Vašeho zdraví, léků či kosmetiky? Zeptejte se nás zde.
RECENZE | leky-poradna.cz

Zkušenosti s lékem Spiropent


Spiropent je lék, který je v lékárně k dostání pouze na lékařský předpis a pacient si jej hradí celý sám, pojišťovna na tento lék nic nepřispívá. Účinnou látkou je clenbuterol a na trhu je buď ve formě tablet nebo sirupu. Clenbuterol slouží k rozšíření průdušek při bronchiálním astmatu či při chronické plicní bronchitidě. U některých pacientů stačí jeho samotné podání, u jiných je vhodná kombinace s protizánětlivě působícími kortikosteroidy.

Spiropent lze podat (ve správně lékové formě) dospělým i dětem, u dětí do 6 let se podání doporučuje pod zvýšeným dohledem lékaře. Dávkování je individuální a vždy ho určí lékař podle výsledků testů (výdechové rychlosti) a tělesné hmotnosti pacienta. Těhotným ženám se pro nedostatek informací podání clenbuterolu nedoporučuje, při nutnosti podání kojící ženě je nutné kojení ukončit (clenbuterol se vylučuje do mateřského mléka).

Jana, 15.9.2015
50 %
  • lépe se mi dýchalo
  • často se mi stávalo, že jsem se začala víc potit, bolela mě hlava a strašně mi bušelo srdce, což tak po hodině přešlo
Doktor mi Spiropent předepsal, aby se mi začalo líp dýchat, když se mi výrazně zhoršilo astma a inhalátor mi nestačil. Zhruba po měsíci jsme ho mohla vysadit, takže pomohl, ale čekala jsem, že to bude rychlejší.
Ladislava, 2.8.2015
0 %
  • zabírá rychle
  • způsobuje nevolnost
V lékárně jsem za sirup nechala dost pěnez a syn po něm dvakrát zvracel, takže jsme ho museli vyhodit a jeho stav řešit jinak.
Tomáš, 15.5.2015
95 %
  • pomáhá mi zlepšovat astma
  • někdy způsobí bolest hlavy, jindy pocit, že budu zvracet, ale dá se to vydržet
Spiropent užívám dlouhodobě k léčbě astmatu a jsem s ním celkem spokojený, radši bych vysadil kortikoidy, které mi způsobují mnohem víc potíží, nejvíc mi vadí, že jsem šíleně přibral.