Máte dotaz týkající se Vašeho zdraví, léků či kosmetiky? Zeptejte se nás zde.
RECENZE | leky-poradna.cz

Zkušenosti s lékem Lexaurin


Lexaurin je lék vázaný na lékařský předpis, který je na trhu ve dvou silách - 1,5mg a 3mg (účinnou látkou je bromazepam). Jeho předepsání je vhodné pro dospělé pacienty trpící napětím, stresem a různými stavy úzkosti většinou vážnějšího rázu, kdy v důsledku úzkosti dochází také např. k nespavostí, objevuje se bolest hlavy, křeče zažívacího ústrojí apod.

Dávkování je velmi individuální a lékař ho stanovuje podle potíží pacienta a jejich příčin, doporučuje se však začínat co nejnižšími dávkami a v případě potřeby je zvyšovat postupně. Obvyklá dávka je 1 tableta 1-3x denně před jídlem nebo s jídlem. Léčba by neměla přesáhnout 3 měsíce (riziko závislosti) a lék Lexaurin je potřeba při ukončení léčby vysazovat postupně.

Lexaurin nesmí být užíván společně s alkoholem a jinými léky s tlumivým účinkem jako jsou např. některé typy léků na alergii, na bolest či antidepresiv, dále s léky na uklidnění a s léky spaní. Lexaurin nesmí užívat těhotné ani kojící ženy.

Anonymní, 11.9.2015
95 %
  • překvapivě spolehlivě účinkuje
  • nemůžu ho brát každý večer, ale pouze nárazově
Dostala jsem ho od lékaře, když jsem si stěžovala, že nemůžu večer usnout, protože jsem ve stresu z rozvodu, usnu většinou po hodině, co si ho vezmu.
Anonymní, 3.8.2015
90 %
  • jsem s ním nad míru spokojená, pomáhá mi nemít strach vyjít mezi lidi
  • návykovost
Potom co mi zemřel manžel, jsem začala trpět úzkostí a bála jsem se vyjít z bytu i na nákup, lexaurin mi pomáhá se uklidnit.
Anonymní, 1.8.2015
45 %
  • pomohl mi se uklidnit
Půl roku před státnicema jsem byla šíleně nervózní, neschopná se učit, jen jsem chytala paniku, klepala se nad skriptama a nic se nenaučila, doktorka mi navrhla, ať vyzkouším meduňku a občas, když nebude stačit, ať si k ní přidám nárazově lexaurin, myslím, že mě to zachránilo.