Máte dotaz týkající se Vašeho zdraví, léků či kosmetiky? Zeptejte se nás zde.
Odpovědi na Vaše dotazy | leky-poradna.cz

Zlepšení kvality vlasů a přípravky proti vypadávání

dotaz

Dobrý den, bojuji 3 roky s padáním vlasů. Padají od té doby co mi lékaři dali Euthyrox. S nemocí jsem před tím žila minimálně rok, nevěděla jsem o ní a vlasy nepadly - měla jsem je krásné až do pasu. Teď mi padají nové vlasy, které mi dorůstají, ale nedorostou a vypadnou 2 až 3 cm dlouhé. Vlasy se mi ztenčují a po čase kořínek odumírá. Jsem kadeřnice a zkoušela jsem vše - návštěvu kožního oddělení, trichology, velmi zdravě jíst, vitamíny, ampule... nepomáhá nic. Bylo mi řečeno, že to dělají ty syntetické hormony. Mám tey čekat, že přijdu o vlasy úplně? Teď beru jiný lék na štítnou žlázu Novothyral. Stejně padají a už mi prosvítá i kůže. Moje nemoc je autoimunitní zánět, snížená funkce štítné žlázy - hodně lidí má tuhle nemoc a vlasy jim nepadají.

28.1.2015, 21:52
odpověď lékárníka

Vypadávání vlasů bude patrně způsobené jednak samotným onemocněním štítné žlázy (spíše než užíváním substitučních hormonů) a jednak je dost často na vině tzv. překyselení organismu, které je dáno nevhodným životním stylem. Překyselený organismus nemůže dlouho správně fungovat a jako následek přichází zdravotní potíže či nemoc.

Doporučujeme Vám proto celkovou detoxikaci organismu a jeho odkyselení - omezit kyselinotvorné potraviny (zejména maso, jednoduché cukry - cukr, bílé pečivo, alkohol atd.) a zaměřit se na konzumaci zásadotvorných a neutrálních potravin. Dalším faktorem, který organismus významně překyseluje a tím tak zatěžuje, je také stres, snažte se proto odpočívat a spát min. 7 hodin denně.

Jestli máte organismus překyselený zjistíte poměrně snadno pomocí indikátorových papírků na moč (sledujte pH moči několikrát za den). Přípravky, které napomáhají snížit kyselost jsou např. BIO mladý ječmen (prášek k přípravě nápoje), Schindeleho minerály, Ph minerals aj. (v případě užívání minerálů dodržte minimálně dvouhodinový odstup od léku na štítnou žlázu). Na posílení, zlepšení kvality a růstu vlasů doporučuji pít navíc 3x denně ajurvédský čaj Bhringaraj.

dotaz

Je mi 15 let a začaly mi vypadávat vlasy, nikdy předtím mi nepadaly. Nejvíc mi padají večer, je jich asi 100 možná i víc. Proč mi vlasy vypadávají? Je to častějším posilováním? Častým mytím? Pubertou? Někde jsem četl, že by to mohlo být způsobeno i ejakulací.

23.3.2015, 16:34
odpověď lékárníka

Vypadávání vlasů má spoustu příčin - mezi nejčastější patří stres, hormonální změny, jednostranná strava (chybějící vitaminy, minerály, aminokyseliny). Časté mytí vlasům také příliš neprospívá a jejich vypadávání může být i projevem alergie na používanou vlasovou kosmetiku. Více Vám určitě poradí kožní lékař.

dotaz

Je možné sehnat přípravek proti padání vlasůRevalid u lékařé na recept?

29.4.2015, 12:36
odpověď lékárníka

Kapsle Revalid jsou volně prodejné a jelikož nejsou hrazené z veřejného pojištění (tj. pojišťovny jej ani částečně nehradí), vyjde Vás cena v lékárně stejně jak s receptem, tak bez něj.

dotaz

Stimuluje růst řas a vlasů arganový nebo rakytníkový olej?

22.9.2015, 7:10
odpověď lékárníka

Na suché a poškozené vlasy, stejně tak na výživu řas se v kosmetice hojně využívá arganový olej, ale za stejným účelem je neméně oblíbený také ricínový olej. Rakytníkový olej se využívá spíše na podporu imunity, ke zlepšení funkčnosti a pevnosti cév apod.

dotaz

Chtěla jsem se zeptat, zda se smí používat Revalid tobolky spolu s inzulínem a Euthyroxem? Pomáhá vůbec Revalid proti vypadávání vlasů, nebo byste mi doporučili jiný přípravek?

28.1.2016, 11:43
odpověď lékárníka

Ano, k inzulínu i k Euthyroxu smíte užívat kapsle Revalid proti vypadávání vlasů. Revalid zlepšuje také pevnost, kvalitu a růst vlasů, přípravek jste zvolila správně. Pro rychlejší účinky doporučím používat současně Revalid šampon, kondiciónér a tonikum v ampulích, protože při péči o vlasy je důležitá jak "vnitřní", tak "zevní" péče. A v neposlední řadě problémům s vlasy samozřejmě pomůže co nejlepší kompenzace jak diabetu, tak hodnot hormonů štítné žlázy.

dotaz

Mám autoimunitní thyreoiditidu, beru Euthyrox 75, stále mi hodně padají vlasy. Užívala jsem různé doplňky stravy, jako Donna Hair, Hair Clinic, Methionin, Biotin apod., ale vlasy mi pořád padají. Mám prý výsledky krve v pořádku. Jaké doplňky stravy mohu užívat společně s lékem Euthyrox 75? Dozvěděla jsem se, ze nemohu užívat železo.

5.8.2016, 11:25
odpověď lékárníka

Vypadávání vlasů a třepění vlasů má mnoho příčin. Pokud máte v pořádku hladiny hormonů štítné žlázy i celkový krevní obraz a je u Vás vyloučené jakékoliv další onemocnění, potom můžete vypadávání řešit pomocí tablet proti vypadávání určených. Skvělým pomocníkem jsou také speciální šampóny proti ztrátě vlasů nebo tonika, která se vmasírovávají přímo do pokožky vlasů. Není třeba se tabletám s obsahem hliníku, železa a vápníku vyhýbat, jen si musíte ohlídat 3 - 4 hodinovou pauzu od chvíle, kdy si vezmete hormon štítné žlázy (Euthyrox 75). Výsledky užívání a používání těchto přípravků bývají zřetelné po cca 3-6 měsících pravidelného podávání. Jelikož jste už užívala různé doplňky stravy, doporučím Vám nyní lék Revalid, který je volně prodejný. Užívá se jedna kapsle třikrát denně vždy po jídle (kapsli je nutné hodně zapít) a platí, že musíte dodržet zmíněnou časovou pauzu od této kapsle a Euthyroxu. Od Revalidu pořídíte také šampon, kondicioner i tonikum.

dotaz

Mohu užívat vitamíny na vlasy Das gesunde plus haar vital komplex, i když je na nich psáno, že jsou nevhodné pro lidi mladší 18 let? Protože 18 mi ještě není.

9.8.2016, 22:35
odpověď lékárníka

Když výrobce uvádí informaci, že vitaminy jsou pro osoby od 18 let, jsou pro osoby od 18 let.

dotaz

Má vliv lék Atorvastatin Mylan na padání vlasů?

22.6.2017, 14:00
odpověď lékárníka

U Atorvastatinu nebyl při studiích zaznamenán jeho vliv na padání vlasů.

dotaz

Koupila jsem si kvůli intenzivnímu padání vlasů spojenému se "seborou" vitamínový preparát Revalid a zajímá mě, jestli můžu (vzhledem k tomu, že v Revalidu je zastoupen v menší míře,) současně s ním užívat zinek (1 tbl denně - konkrétně od Unios Pharma v chelátové formě)?

18.9.2017, 13:41
odpověď lékárníka

Maximální denní doporučená dávka zinku je 25 mg. Revalid v jedné tobolce obsahuje 2 mg zinku, při užití třech tobolek denně, jak je doporučeno, se dostáváte na 6 mg zinku. Unios Pharma zinek v jedné tabletě obsahuje 15 mg a užívá se jedna denně, takže Váš příjem zinku bude 21 mg, což je v pořádku, dávku tím nepřekročíte.

dotaz

Prosím o radu - užívám na vysoký tlak Prenesu, na cholesterol Torvacard, Letrox po operaci štítné žlázy, Arutimol (glaukom) a Detralex. V poslední době mi více padají vlasy, je možné s těmito léky užívat Revalid? Před lety mi při padání vlasů pomohl.

4.11.2017, 23:27
odpověď lékárníka

Ano, můžete, Revalid není s léky, které užíváte v kontraindikaci.

dotaz

Moje maminka užívá na ředění krve lék Stacyl, začaly jí padat opravdu hodně vlasy, může za to tento lék? Nikde jsem se nic nedočetla.

7.2.2018, 10:22
odpověď lékárníka

Padání vlasů má mnoho různých příčin, ale spojitost s užíváním léku Stacyl zjištěna nebyla.

dotaz

Viděla jsem u vás upoutávku na analýzu vlasů a pokožky hlavy. Máte nějaký kalendář, kdy v nejbližší době v Praze budede? děkuji moc na info. Hezký den Magrlová

5.8.2019, 8:58
odpověď lékárníka

Patrně se jednalo o reklamní sdělení na našich webových stránkách, my žádnou analýzu vlasů neprovádíme. Pokud budete mít jakýkoliv dotaz ohledně léčby vypadávání vlasů nebo potravinových doplňků na jejich posílení a podpory růstu, neváhejte se na nás obrátit.

dotaz

Jsem zoufalá, již měsíc beru Trittico a začaly mi hodně vypadávat vlasy a to po hrstech každý den. Už se mi udělalo nad čelem kolečko. Navíc poslední dny se budím i po užití prášku a spím tak napůl, budím se. Dá se s tím něco dělat? Případně jsou jiné léky na spaní co by mi nevadily na vlasy?

7.8.2019, 20:46
odpověď lékárníka

Vypadávání vlasů může, ale nemusí mít (obzvlášť v takové míře) souvislost s užíváním Trittica. Za ztrátou vlasů může být stres a samotné psychické onemocnění. Náhlé vypadávání vlasů může poukazovat také na onemocnění štítné žlázy. Doporučuji se co nejdříve obrátit na ošetřujícího lékáře.