Triplixam a zvětšení jater
Máte dotaz týkající se Vašeho zdraví, léků či kosmetiky? Zeptejte se nás zde.
Odpověď na Váš dotaz | leky-poradna.cz

Triplixam a zvětšení jater

dotaz

Je možné, že po léku Triplixam 5 mg/1,25 mg/5 mg mě boli v pravém podžebří. Tento týden mě na sonu zjistili zvětšení jater bez patologického nálezu. Žlučník mám odtraněný před 25 lety. Léky beru 4 měsíce. Předtím jsem užívala Sagonu, ale takovéto problémy jsem neměla. Může tyto potíže způsobovat právě lék Triplixam?

7.10.2016, 15:33
odpověď lékárníka

Bolest v pravém podžebří je patrně skutečně způsobena zvětšením jater, ale není známé, že by užívání Triplixamu zvětšení jater způsobovalo i za předpokladu, že triplixam je metabolizován hlavně játry. Když jste při užívání Sangony potíže neměla,zkuste se s lékařem poradit o vhodnosti výměny Triplixamu za jiný lék (oba dva léky - Sangona i Triplixam - jsou sice léky na vysoký tlak, ale nepatří do stejné lékové skupiny, lékař měl proto pro změnu léčby důvod).