Průjem při užívání léku Sertralin
Máte dotaz týkající se Vašeho zdraví, léků či kosmetiky? Zeptejte se nás zde.
Odpověď na Váš dotaz | leky-poradna.cz

Průjem při užívání léku Sertralin

dotaz

Měsíc užívám Sertralin a posledních deset dnů se dostavil průjem, který se objevuje v brzkých ranních hodinách a přetrvává do dopoledne. Po pěti dnech jsem na to upozornila lékaře, ale ujistil mě, že je to přechodné. Průjem ale trvá dále - celkem 12 dnů. Před lety mi byl odstraněn žlučník. Je možné, že tento lék na mě takto působí?

9.5.2016, 10:57
odpověď lékárníka

Průjmem při užívání Sertralinu trpí podle výsledků studií každý pacient z deseti, tj. jedná se o velmi častý nežádoucí účinek. Pokud současně k Sertralinu neužíváte ještě jiné léky (některé kombinace by průjem mohly také vyvolávat), je pravděpodobné (jak Vám řekl lékař), že se jedná o přechodný stav a s delší dobou podávání tento nepříjemný nežádoucí účinek odezní.