Máte dotaz týkající se Vašeho zdraví, léků či kosmetiky? Zeptejte se nás zde.
Odpověď na Váš dotaz | leky-poradna.cz

Jak se zbavit plísně na jazyku

dotaz

Jak se mohu zbavit plísně na jazyku? Doktor mi dá vždycky na týden Tantum Verde, nějaké vitamíny na posílení imunity a Clotrimazol na cucání. Mám také prý jíst kyselé jídlo. Po 5 měsících ale bohužel nenastala žádná změna.

9.2.2016, 18:40
odpověď lékárníka

Nejčastější příčinou plísně na jazyku bývá nedostatečná zubní hygiena - proto doporučím zaměřit se především na ni (nejen používání zubní pasty s antibakteriálním účinkem, ale je potřeba i pravidelně a během léčby obzvlášť často vyměňovat zubní kartáček, popř. také mezizubní kartáčky, aby díky tomu nedocházelo k opakovaným infekcím).

Dále doporučím po dobu 14 dní po důkladném vyčistění zubů (ráno a večer) ústa vyplachovat antibakteriální ústní vodou Corsodyl 0,1 %, užívání B-komplexu forte (1 tabletu denně) a aby se sliznice v dutině ústní dokázala lépe jakémukoliv onemocnění bránit, doporučím přípravky na posílení imunity s obsahem imunoglukanů (např. kapsle Imunoglukan P4H, hlívu ústřičnou). V neposladní řadě vynechte z jídelníčku veškeré jednoduché cukry (sladké nápoje, sladkosti).