Máte dotaz týkající se Vašeho zdraví, léků či kosmetiky? Zeptejte se nás zde.
Odpověď na Váš dotaz | leky-poradna.cz

Noční pocení

dotaz

Dobrý den, v poslední době trpim nočním pocením, trvá to zhruba půl roku. Moje doktorka mi poradila vyhýbat se stresu, ale já snad žádný moc nemám. Nadváhou netrpím, těhotná nejsem a léky neberu, jen v letním období Xyzal na alergii. Existuje nějaká přírodní kúra, případně změna jídelníčku, která by mohla pomoci? Děkuji.

15.6.2014, 23:12
odpověď lékárníka

Dobrý den, noční pocení má řadu příčin, může souviset nejen s kolísáním stresových hormonů (adrenalin, noradrenalin) či pohlavních hormonů (menstruace, těhotenství, menopauza), ale může být také způsobené sníženou či naopak zvýšenou tvorbou hormonů štítné žlázy (tyroxin a trijodtyronin). Proto bych svou lékařku pro jistotu poprosila o tyto krevní testy. Z přírodní léčby můžeme vyzkoušet šalvěj, buď ve formě čaje (pije se 2x denně) či ve formě tablet (1 tableta denně), po dobu minimálně 1 měsíce.

Detoxikace organismu rozhodně nebude od věci a může pomoci Doporučuji Bio Spirulinu se selenem. Co se úpravy jídelníčku týče, snažte se omezit / vyloučit sůl, zázvor, pepř a jiné pálivé koření, cukr (sladkosti), kofein (kávu) a alkohol. V nadměrném množství nepijte (ale nemusíte úplně vyloučit) mléko a ostatní mléčné výrobky.