Máte dotaz týkající se Vašeho zdraví, léků či kosmetiky? Zeptejte se nás zde.
Odpověď na Váš dotaz | leky-poradna.cz

Náhrada Carzap za Concor

dotaz

Při vyšetření mi byla zjištěna porucha diastolické funkce levé komory I st., nález snížené perfuze myokardu, holter prokazuje KES, místy bigemínie či trigemínie, sklon k sinus tachykardii. Stopová Mi inusficience. Asi tři roky jsem užívala Concor a potom mi byl přidán Carzap 8 mg. Začaly mě bolet nohy, a tak jsem měla vyskoušet, který lék to dělá.

Concor mi byl vysazen a od té doba se mi tlak pohybuje kolem 140 - 160 / 90 - 110, a tep 90 - 110. K Carzapu mi byl přidán Nebilet, ale zase se vrátily bolesti nohou. Tlak se mi ale trochu upravil. Nyní mi opět lékař Nebilet vysadil a změnil jej k Carzapu na Verogalid ER 240 mg , který beru večer 1/4. Ale opět mi jde tlak vzhůru, mívám ho okolo 150 / 96 a tep od 70 - 102. V noci mě budí bolest hlavy a přes den se mi stalo, že jsem měla výpadek obrazu. Viděla jsem jen část místnosti a předmětů. Je tato léčba takto vhodná?

13.10.2016, 22:51
odpověď lékárníka

Volba léků při konkrétní diagnóze je na daném lékaři, co se tedy výběru a postupu léčby týká, tak v tom Vám jako lékárník poradit nemohu, můžete je ale konzultovat s jiným(i) lekařem (lékaři). Léky Verogalid ER a Carzap, které nyní užíváte, v kontraindikaci nejsou. Bolest hlavy je bohužel častým vedlejším účinkem jak u léku Carzap, tak u léku Verogalid ER. Poruchy vidění s výpadkem obrazu mohl způsobit např. náhlý pokles krevního tlaku. Na potíže svého lékaře určitě znovu upozorněte.