Krvácení po léku Moduretic
Máte dotaz týkající se Vašeho zdraví, léků či kosmetiky? Zeptejte se nás zde.
Odpověď na Váš dotaz | leky-poradna.cz

Krvácení po léku Moduretic

dotaz

Moje maminka (78) začala před týdnem užívat nově předepsané léky na otoky nohou - Detralex a Moduretic. Po několika dnech začala při vyprazdňování krvácet z konečníku. Dle mínění praktičky, má namísto dvou tablet Detralexu, užívat tablety tři. Maminka by je nejraději vysadila úplně, cítila se lépe předtím, než je začala užívat, ale neví, které ji tyto problémy mohou způsobovat.

3.5.2017, 13:14
odpověď lékárníka

Moduretic múže způsobit krvácení do trávicího systému, což by se projevilo vylučováním tmavé krve (často to ovšem není vidět a pacient to bohužel na první pohled leckdy nepozná). Pokud je krev světlé jasně červené barvy může se jednat s velkou pravděpodobností o hemoroidy. V druhém případě by bylo opravdu vhodné, jak doporučila lékařka, navýšit dávku Detralexu, který zpěvňuje a zlepšuje funkci cév.