Malátnost po lécích Neurol a Asentra
Máte dotaz týkající se Vašeho zdraví, léků či kosmetiky? Zeptejte se nás zde.
Odpověď na Váš dotaz | leky-poradna.cz

Malátnost po lécích Neurol a Asentra

dotaz

Mám osmdesátiletou maminku, která po krátkodobé hospitalizaci na interním oddělení se vrátila domů v poměrně horším stavu. Zjistila jsem, že dostala navíc ke svým lékům na tlak, srdíčko a štítnou žlázu Neurol 3x denně a Asentru - 1 tabletu ráno. Začala mít problémy s nohama - cítí se slabá a nemůže se na nich udržet. Je možná souvislost?

2.5.2017, 15:42
odpověď lékárníka

Maminka dostala lék na uklidnění (Neurol) a lék na léčbu deprese (Asentra). Oba dva léky mohou způsobit malátnost, slabost, únavu, ospalost apod. Asentru je třeba užívat pravidelně v jedné denní dávce, nežádoucí účinky jsou nejvíce patrné na počátku léčby, později se obvykle zmírňují či zmizí úplně. Neurol není nutné brát pravidelně, dá se vzít jen nárazově při rozrušení a neklidu. Obecně pokud jsou léky na uklidnění předepsány starším pacientům, měli by být lékařem či lékárníkem upozorněni na jejich nežádoucí účinky, protože se s nimi zvyšuje riziko pádů a nežádoucích zlomenin.